Strona główna » 5 kluczowych elementów decydujących o sukcesie w biznesie online

5 kluczowych elementów decydujących o sukcesie w biznesie online

5 kluczowych elementów decydujących o sukcesie w biznesie online 

Dziś mam dla Ciebie bardzo fajny, moim zdaniem, temat, a mianowicie, przeczytasz o 5 najważniejszych rzeczach decydujących o tym, czy osiągniesz sukces w biznesie online. 

O czym należy pamiętać, co wziąć pod uwagę, żeby ten sen o dochodzie pasywnym w Twoim imperium online się spełnił? 

1. Najważniejsza kwestia, to Twój mindset, czyli Twoje nastawienie do biznesu, do siebie samej, do otoczenia, do nawiązywania relacji, do tego, czy dasz radę, czy nie.

Popracowanie o tym, jak myślisz o sobie, a szczególnie o Tobie w kontekście biznesu, jest kluczowe! Czy jesteś w stanie śmiało nazwać się ekspertką? Czy śmiało sprzedajesz swoje produkty? Czy bez problemu stajesz przed kamerą, nagrywasz wideo lub prowadzisz lajwy? Czy dajesz radę robić to wszystko, czy jednak głos Twojego wewnętrznego krytyka jest silniejszy? Czy słyszysz wciąż w środku siebie, że nie dasz rady, że się do tego nie nadajesz, że jesteś za stara / za młoda, za brzydka, że źle się wysławiasz, źle wychodzisz na wideo, wiesz za mało, jesteś niewystarczająca? Wszyscy mamy taki głos, ale ważne jest, czy ten głos powstrzymuje Cię od działania i podejmowania wyzwań? Jeśli tak, to czas to zmienić! Musisz działać pomimo tych krytycznych przekonań na własny temat, wychodzić ze swojej strefy komfortu. Jest niezwykle ważne, by wierzyć w to, że Ci się uda, że jesteś wystarczająca, ze możesz osiągnąć to, co zaplanowałaś i o czym marzysz.

2. Drugą kwestią, która może zdecydować o Twoim sukcesie w biznesie online, to technikalia. Jeśli chcesz działać w biznesie online, musisz wiedzieć, jak zrobić to od strony technicznej. Musisz nauczyć się obsługiwać newsletter, autoresponder, zbudować stronę lądowania, skuteczną stronę sprzedażową, podłączyć płatności online. Ważne jest, żebyśmy same umiały to robić, nawet jeśli będziemy korzystać z pomocy specjalisty. To jest absolutnie do zrobienia. Ja, jako muzyk, nauczyłam się tego, więc i Ty na pewno dasz radę!

3. Sercem i sednem każdego biznesu jest oczywiście sprzedaż. Tak samo jest w biznesie online. Bez sprzedawania i zarabiania, nie ma biznesu. Nie możesz bać się marketingu. Musisz wręcz zakochać się w tym, jak jeszcze lepiej możesz docierać do swoich odbiorców. Musisz się nakręcać tym, jaką jeszcze wartość możesz dać swoim klientom. Może webinar, może wyzwanie, może zaprosisz jakiegoś gościa i nawiążesz współpracę? Nikt Cię sam nie znajdzie. To Ty musisz sama wychodzić do ludzi i pokazywać im, co masz do zaoferowania. Jeśli będziesz przekonana, że masz  świetne produkty, które naprawdę pomagają Twojej grupie docelowej, to nie będzie wtedy mowy o „wciskaniu” komukolwiek Twoich usług czy produktów. Wierz w to, ze masz do zaoferowania naprawdę wartościowe usługi czy produkty, które ulepszą czyjeś życie!

4. Czwarty kluczowy element, to strategia i plan. Wizja, czym ma być Twój biznes. Jak chcesz pracować, jak chcesz, żeby wyglądał twój dzień i sposób działania. Czy chcesz, żeby Twój biznes był w pełni zautomatyzowany, czy wolisz pracować jeden na jeden. Ustal ceny konieczne do tego, żeby ta wizję spełnić. Najniebezpieczniejszą rzeczą w prowadzeniu biznesu, jest wpadnięcie w ciąg bieżących zadań do wykonania, bez szerszej perspektywy. Czasem należy się zastanowić, w którą stronę zmierzamy, spojrzeć z lotu ptaka na nasz biznes i życie. Może to już czas, żeby zacząć delegować pewne zadania? Musisz wiedzieć jaki masz konkretny cel na ten rok.

5. Piątym bardzo ważnym elementem biznesu online, są relacje. Każdy biznes opiera się na kontaktach. Im więcej odpowiednich ludzi znasz, tym szybciej możesz osiągnąć swoje cele. W świecie online jest dużo introwertyków, ale to nie może Cię powstrzymać od budowania relacji, wychodzenia do ludzi, wychodzenia ze swojej strefy komfortu, networkingu. Bądź otwarta na nowe znajomości!

Zgadzasz się z tymi pięcioma punktami?

Które elementy masz już u siebie?

Daj znać!

A ja jak zawsze trzymam kciuki za Twój biznes online, Superkobieto!