Strona główna » Monetyzuj swoją wiedzę!

Monetyzuj swoją wiedzę!

  • przez

Monetyzowanie swojej wiedzy to, inaczej mówiąc, zamiana tego, co umiesz  i wiesz, na pieniądze.

Przekucie Twoich umiejętności i wiedzy na zarabianie pieniędzy, i co za tym idzie, na biznes.

W internecie jest mnóstwo zarówno  darmowej, jak i płatnej wiedzy. Może Cię to zdziwi, ale ludzie nie chcą Ci płacić za wiedzę, lecz za swoją przemianę. Za to, że doprowadzisz ich z punktu A do punktu B.

Nie interesują ich suche informacje, lecz  chcą mieć pewność, że dzięki temu, co i jak im przekażesz, coś się u nich zmieni. Spełnią się ich marzenia lub zostaną rozwiązane ich problemy. Chcą procesu przemiany. Musisz określić, jaką konkretną wartość dajesz ludziom.

Autorzy e-booków i twórcy kursów online bardzo często skupiają się na zawartości swoich kursów, jakie są tam moduły, rozdziały itd. Tak naprawdę, klienta to nie interesuje. On chce przemiany, żebyś go przeprowadziła przez proces transformacji.

Najlepiej jeśli ten proces będzie odzwierciedleniem Twojej przemiany, która zaszła wcześniej w Tobie. Mów o tym, co u Ciebie się zmieniło, co się zadziało w Twoim życiu.

Zastanów się też i zakomunikuj klientowi, jaki negatywny koszt poniesie ktoś, kto nie skorzysta z Twojej oferty, co straci, jeśli nie zdecyduje się na Twoją ofertę.

Odkryj jakie umiejętności możesz zmonetyzować! Możesz to zrobić na podstawowe Twojej historii, doświadczenia. Zastanów się, z czym przychodzą do Ciebie ludzie, ja jest Twoja ekspertyza, czym naprawdę się interesujesz.

Określ też jasno, do kogo się kierujesz. Jaki jest Twój idealny klient. Pomyśl, z jakiej jednej podstawowej rzeczy chcesz być znana tej osobie, z czym ma Cię ona przede wszystkim kojarzyć.

Testuj, nie przejmuj się porażkami, bo są nieuniknione, ulepszaj, dopasowuj. Czasem konieczny będzie pivot, zmiany i to jest ok.

Pamiętaj o tym, że tak naprawdę nie sprzedajesz produktu, tylko proces przemiany, który ma zajść w Twoim kliencie!

Dowiedź się więcej jak sprzedawać swoją wiedzę online.

Zapraszam Cię do pobrania bezpłatnego e-booka, dzięki któremu poznasz kroki od pomysłu na produkt po jego wydanie i sprzedaż.


Pobieram darmowy e-book!