Moje podsumowanie roku 2022, w którym Ty też masz swoje miejsce ❤️ (sprawdź)

Jaki był 2022 rok? Ważny, przełomowy, w którym zadziało się wiele (zarówno u mnie, jak i na świecie). I nie – nie mam tu na myśli zarobienia niemal miliona złotych…

Po co robić podsumowanie roku? Czy aby się pochwalić? Ja wolę powiedzieć, że aby się DOCENIĆ. Bo samo nic się nie zadziało — to był ogrom pracy! A w ferworze codziennych zajęć i natłoku  (dosłownie!) przeróżnych projektów trudno złapać dystans. Tobie też polecam usiąść i złapać kontakt ze swoim „ja” w minionym roku — to bardzo pouczające doświadczenie.

Sama lubię usiąść w fotelu z lampką prosecco i włączyć „przewijanie do tyłu”. Czuję się, jakbym oglądała wtedy film ze sobą w roli głównej.Czy był to film Oscarowy? To nieistotne, bardziej liczy się jakie wnioski wyciągam z niego na rok następny i za co jestem wdzięczna.

Patrząc na mnie, być może przyszło Ci na myśl, że co weekend praktycznie mogę świętować jakiś sukces… Ale wyobraź sobie, że z racji mojego zafiksowania na osiągnięcia (taki to mój Gallupowski talent #1, z którym musiałam się zaprzyjaźnić) — muszę sobie ciągle przypominać, żeby poświętować. Koniec roku jak najbardziej temu sprzyja.

 

Jak podsumować intensywny rok pracy? 

Polecam zajrzeć do swoich SM (większość z nas w mniejszym lub większym stopniu dokumentuje tam swoje życie). Zaczęłam więc i ja przeglądać moje SM i uświadomiłam sobie ponownie,  jak ważni są LUDZIE w moim otoczeniu.

To dzięki pięknym współpracom mój rok mogę zaliczyć do najbardziej udanych jak do tej pory (chociaż były też i wpadki albo jak kto woli lekcje — o czym też napiszę 🙂 )

 i moje serce ogarnęła… wdzięczność

Miniony rok zamykam więc ze słowem WDZIĘCZNOŚĆ (choć przyświecały mi WIDOCZNOŚĆ (misja) i SUKCES — lubię, kiedy takie jedno mocne słowo przyświeca moim działaniom w danym roku)

Wdzięczność za ilość kobiet, którym miałam szansę pomóc

W styczniu już tradycyjnie otworzyłam drzwi do Superbootcampu – Akademii Kursów Online,  który jest moim flagowym programem. Aż 60 kobiet dołączyło do programu, by stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) produkt digitalowy. Moje serce zawsze bije w rytmie tego programu, bo pamiętam, jak ja sama zdobywałam tę wiedzę i jak wówczas otworzyły mi się oczy na możliwości mądrego zamknięcia tego, co potrafię, w skalowalnych produktach. Lada moment na początku 2023 roku znów otworzę oficjalnie nabór do tej edycji Superbootcampu, czy znajdziesz się na pokładzie?

Klub Superkobiet Onlajnu — ciągle się rozrasta, kolejne kobiety otrzymują tu wsparcie przez cały rok — regularne nowe Masterclassy (moje i zapraszanych ekspertek) czy cykliczne Coaching Calle, gdzie każda z nich ma szansę zadać nurtujące ją pytanie na swojej biznesowej drodze. Platforma rośnie i ewoluuje – w kontekście planów na 2023 rok zdradzę, że coraz więcej będzie zaangażowania po stronie subskrybentek, bo zależy mi na tym, abyście w praktyce uczyły się dzielenia wiedzą z potencjalnymi klientami i podnosiły swoją eksperckość w sieci.

Miniony rok przodował w rozbudowie serii kursów Super. Tutaj przyznam się Wam bez ogródek, że dałam się ponieść mojej intuicji, byłam otwarta i wsłuchiwałam się w Wasze potrzeby jak dziecko w bicie serca matki. Dzięki nim możesz poznać kwestie techniczne tłumaczone ludzkim językiem, niuanse tworzenia ofert, przybliżyć tematy sprzedaży, marketingu, oszczędzania czasu przy możliwości automatyzacji…

No trochę ich było… 🙂  i z perspektywy czasu powiem, że był to bardzo intensywny czas, może nawet zbyt intensywny (bo miałam wrażenie, że nawet dla niektórych z Was brakowało przestrzeni na uczestniczenie :)). 

Ale dzięki temu miały szansę zaistnieć pakiety tych kursów (np Letni Wachlarz Kursów, czy oferta Black Week), które  pomogły wielu z Was w sposób kompleksowy ?.

W planach na 2023 mam już tylko dwa Super kursy: Super-Ekspertka (o zostaniu ekspertką w swojej dziedzinie w sieci) i Super-Premium (o sprzedaży ofert premium). To Wy powiecie mi, czy właśnie na takie kursy czekacie i zadecydujecie, czy rzeczywiście się pojawią.

 

Mastermindy online — zostały powołane po raz pierwszy w tym roku, aby jeszcze bardziej pomóc Wam wynieść biznesy na wyższy poziom, poprzez grupowy proces burzy mózgów w małych kameralnych grupach. Sama korzystam z nich regularnie i uznałam, że koniecznie muszą one znaleźć się w mojej ofercie.Pierwszy taki mastermind miał miejsce w lecie a drugi na jesieni. Niezwykłe jest, jak wiele można czerpać od siebie nawzajem — siła grupy i perspektywa innych (właściwych) osób na nasz biznes i ofertę jest bezcenna. Dziękuję wszystkim uczestniczkom za te wspaniałe spotkania. Niezmiennie jestem z Was dumna, z Waszej drogi i waszych postępów (dziś w moim imieniu możecie się same poklepać po ramieniu — good job)
Kolejny mastermind online będzie tuż po Nowym Roku w edycji zimowej, więc może czas na Ciebie?

Women’s Online Business Academy – 6-miesięczny program mentoringowy premium. To całkiem nowa forma współpracy ze mną, która będzie miała miejsce po Nowym Roku, ale nabór był prowadzony w grudniu tego roku. 16 wspaniałych kobiet zdecydowało się wejść razem ze mną na swoje biznesowe szczyty w 2023 roku. Jestem równie podekscytowana, co uczestniczki 🙂 

 

Wdzięczność za pracę pod palmami — Mastermindy wyjazdowe i wakacje marzeń

Rodzinny wyjazd na Malediwy w lutym 2022 — to było spełnienie moich marzeń. Wcześniej, przed biznesem online, śmiałam się z ukłuciem w sercu, że moi pracownicy jeżdżą na lepsze wakacje ode mnie (ja zawsze inwestowałam w biznes stacjonarny). Z tym koniec. I te lutowe wyjazdy postanowiłam uczynić tradycją 🙂

Mastermind w Hiszpanii — to było pierwsze piękne doświadczenie pracy z kobietami sukcesu w słońcu i palmach — i już wiem, że ten format zostanie ze mną na dłużej. W czerwcu 2023 będzie kolejna szansa, aby wyruszyć razem ze mną pod to hiszpańskie niebo, ale o tym więcej powiem w lutym (więc czekaj na info). Już część kobiet na pokładzie, ale jeszcze są miejsca.

Mastermind na Zanzibarze w lipcu 2023 to poszerzenie tej nowej miłości do pracy w formule mastermindu w egzotycznych sceneriach — tu wszystkie miejsca zostały już wyprzedane w czerwcu 2022 roku, więc niestety nie mogę Cię zaprosić, ale na pewno tego typu wyjazdy będą się u mnie regularnie pojawiać. Była to oferta premium, więc zaliczam to również do moich sukcesów. Uczestniczkami na tą edycję na Zanzibarze są m.in. Sylwia Petryna z Petra Consulting, Anna Diller z Rozwijalni Kobiet oraz Agnieszka Gaczkowska z Oplotki.pl, więc z pewnością będzie to niezwykły mastermind!

Wdzięczność za książkę, której premiera odbyła się w marcu 2022

Napisanie i wydanie książki „Superkobiety Onlajnu czyli jak się spełnić w biznesie (online)” było dla mnie ogromnie ważne. Sama idea, którą głosi, bardzo mocno wpisuje się w moją misję szerzenia wiedzy o biznesie online i pokazywania kobietom, jakie możliwości dają onlajny i jak mogą położyć nam fundamenty pod własny, dochodowy biznes.  Książka wspiera kobiety w zmianie, by miały odwagę pójść za głosem swojego serca, i pokazuje jak zobaczyć siebie w nowym świetle, by mądrze zmonetyzować swoje Supermoce w sieci. Premiera zbiegła się z wybuchem wojny na Ukrainie i nie byłam pewna, czy to będzie odpowiedni czas… ale po rozmowach z Wami doszłam do wniosku, że ta książka jest ważna i daje możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie, a zatem powinna ujrzeć światło dzienne. Być może teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Na początku chciałam wyrazić swoją ogromną wdzięczność Adze Płoskiej, która oprócz tego, że jest wyjątkową, pełną pomysłów kobietą, to była również koordynatorką całego projektu crowdfundingowego.

Ta książka została wydana dzięki Wam. Tak – to Wy, kupując ją w przedsprzedaży w ramach crowdfundingu, gdzie osiągnęłyśmy ponad 200% wymaganej kwoty – pokazałyście wyraźnie, że ta książka musi być. Jestem wdzięczna każdej kobiecie, która przyczyniła się do tego, że papierowa wersja mogła powstać. Dziękuję też każdej czytelniczce i słuchaczce, bo dzięki Wam moja misja staje się rzeczywistością.

Jeśli mowa o książce, to nie mogę nie wspomnieć o:

Gosi Zimniak – jako wspaniałej ilustratorce (uwielbiam)

BajOli czyli Oli Rutkowskiej, która zaczarowała słuchaczy wersji audio swoim głosem

Joannie  Małeckiej, która pięknie poprowadziła wieczór autorski, który odbył się w czerwcu, a wcześniej jeszcze została recenzentką książki <3

Agnieszce Werecha-Osińskiej, której autorstwa moje zdjęcie znalazło się na okładce (a przez niedopatrzenie (zasłaniam tu oczy rękami), nie zostało należycie opisane). Jeśli będę robić dodruk, to z pewnością uzupełnię ten brak! Ale dziś chcę, aby moja wdzięczność wybrzmiała 🙂

O książce można było usłyszeć w eterze na antenie Radio Chilli Zet w audycji Kuby Sito „Biznes przez Sito”, Czwórka Polskie Radio oraz przeczytać na łamach Sukces Po Poznańsku czy portalu Kobiety przy kawie, gdzie również był organizowany konkurs. Bardzo ciepło wspominam te wywiady.

A później… zalała mnie fala Waszych pozytywnych opinii i moje serce się rozpłynęło (a razem z nim mój makijaż).

Wdzięczność za świętowanie urodzin w gronie  kursantek

Lipiec jest moim miesiącem urodzinowym, więc świętowałam z innymi kobietami, które chcą się rozwijać. Stworzyłam więc swój Letni wachlarz kursów, w którego skład wchodził pakiet kursów w serii Super. Mimo lata wiele z Was, korzystając z zawartej w nim wiedzy, rozpoczęło swoją przygodę z biznesem online 🙂 A z częścią cudownych kobiet spotkałam się osobiście w Poznaniu na urodzinową kawę ❤️

Wdzięczność za spotkanie kobiet, od których miałam szansę się uczyć

Sigrun — kieruję ukłon w jej stronę oraz jej programu „Kickstart”. Chcę wiedzieć, jak uczą o kursach online najlepsi, bo chcę dawać to, co najlepsze moim klientkom, więc nie mogło mnie tam zabraknąć. Dodatkowo miałam też szansę zaprosić Sigrun do wystąpienia na Superkobiety Onlajnu Business Summit, dzięki czemu dała Wam wspaniałą inspirację (ta kobieta zaraża energią i wiarą “ja też mogę osiągnąć sukces”)!

Danuta Rolinger z Rolinger PR – mastermind, który otworzyły mi oczy na możliwości, jakie niesie świadome dążenie do większej widoczności własnej marki w mediach. Myślę, że widać, że w tym roku zastosowałam otrzymane wskazówki z nawiązką ?.

Aga Gaczkowska z Oplotki.pl — mastermind z niesamowitymi kobietami, które Agnieszka zebrała w jedną grupę (chylę czoła Aga!) to bezcenna możliwość skonfrontowania naszych pomysłów z właściwymi osobami. Aga wie to doskonale, bo przecież leci jako uczestniczka na mój mastermind na Zanzibarze  ❤️ .

Sylwia Petryna z Petra Consulting — dzięki jej programowi zrobiłam certyfikowany kurs mentorski VCC. Czuję dużą odpowiedzialność za to, co robię. Po mojej stronie jest jak  najlepiej, z jak najlepszymi wynikami, przeprowadzać Was przez mentoring indywidualny i grupowy. Chcę zatem upewniać się, że robię to w najlepszy możliwy sposób – dziękuję Sylwia bo tego typu dobrych programów w Polsce jest jak na lekarstwo! No i widzimy się na Zanzibarze 😉

Wdzięczność za osoby, które pięknie wspierały mnie w działalności

Chociaż w SM widzisz tylko mnie, moje marki korzystają ze wsparcia. To też jest ważny element na drodze rozwoju biznesu — delegowanie zadań (bo wiadomo, że swojego czasu sobie nie doprodukuję a proces kreatywny i strategiczny zajmuje wiele przestrzeni).
Niewidocznymi bohaterkami, wspierającymi mnie poza sceną, są:

Paulina Rybka – która bardzo sprawnie operuje działaniami jako Wirtualna Asystentka. Świetnie nam się współpracuje i dzięki temu moje maile są wysyłane na czas, a posty ukazują się w SM (no chyba, że się porządzę i wrzucę spontanicznie coś sama 🙂 

Iga Krzymowska – która wspiera mnie copywritingowo. To dzięki niej miałaś szansę przeczytać trochę maili, które poprzez storytelling pokazały Wam miękką stronę sprzedaży, czy też posty, które rozbudzały chęci uczestnictwa w moich programach. 

Agnieszka Werecha Osińska — jak zawsze wspaniałe sesje foto biznesowe i prywatne

Kasia Lasota — sesja foto do produktów premium – mastermindów i do WOBA. Same zobaczcie poniżej

Natalia Winiarz — odpowiada za piękną oprawę graficzną moich landingów

Krzysztof Skrzypek (jako chyba jedyny mężczyzna, obok mojego męża wymieniony w tym podziękowaniu) – jako niezwykle zdolny programista. Działa gdzieś w tle, abyście Wy mogły sprawnie korzystać z materiałów zamieszczanych na platformie

Kasia Kędzia — która skutecznie wspiera mnie w rozwijaniu profilu na Linkedin

Mój zespół ewoluował na przestrzeni tego roku. Z niektórymi osobami się rozstałam, by dać miejsca innym, w tym moim cudownym klientkom, które zaczynają w tym, co robią, dochodzić do fantastycznego poziomu! Nie każda współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę bo – uwaga – nie zawsze chodzi o kompetencje, czasem po prostu musimy pasować charakterem! A mój charakter też nie jest łatwy w kontekście współprac 😉 Dziękuję tym bardziej obecnemu zespołowi ale też Karolinie, Julicie, Jowicie, Oli, Patrycji, Anicie, Monice, Mateuszowi, Mikołajowi, Bartkowi i innym osobom, z którymi miałam okazję współpracować w 2022!

Wdzięczność za osoby, z którymi nawiązałam i pogłębiłam współpracę

Anna Diller z Rozwijalni Kobiet — Kieruję w jej stronę ogromne podziękowanie, jest mega wspierającą kobietą. Ania uczestnicząc w moich programach stworzyła i z sukcesem sprzedała swój pierwszy produkt digitalowy i tworzy kolejne. Osobiście często uczestniczę w organizowanych przez nią spotkaniach Rozwijalni Kobiet. Ania była również prelegentką na Superkobiety Onlajnu Busieness Summit i nawet razem zwiedzałyśmy Grecję. Jestem mega wdzięczna za zacieśnianie tej relacji <3 Z Anią też widzę się na moim mastermindzie na Zanzibarze.

Wdzięczność za możliwość dotarcia do wielu kobiet poprzez bezpłatne wydarzenia 

Superkobiety Onlajnu Business Summit, to było niesamowite wydarzenie! Móc dostarczyć Wam tak wiele inspiracji przez całe 3 dni w grudniu, dzięki udziałowi 15 prelegentek, które zdecydowały się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie, a dzięki temu móc rozpalić Wasze umysły i serca w temacie biznesu online… to było marzenie. Chcę podziękować Wam, jako uczestniczkom, że dałyście sobie szansę i zainwestowałyście swój czas, by iść po więcej.

Jeszcze raz chcę również podziękować moim zaproszonym gościniom: 

Sigrun — Przedsiębiorczyni, międzynarodowa mówczyni TEDx, strateżka biznesowa, prowadząca podcast The Sigrun Show. Wspiera kobiety w budowaniu i rozwijaniu biznesów online, jest autorką książki “Kickstart Your Online Business.  Create An Online Course And Start To Make Sales”.

Emilia Bartosiewicz-Brożyna — Od 10 lat łączy i promuje przedsiębiorcze Polki, pracuje z nimi, zachęca i uczy jak świadomie budować swoją rozpoznawalność i widoczność w mediach. Stworzyła Lady Business Club, platformę biznesową dla przedsiębiorczych Polek z całego świata, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierają się, motywują, ale także wprowadzają zmiany w swoich biznesach.

Agnieszka Gaczkowska — Inspiratorka twórczych wyzwań. Gallupowa wizjonerka, która skutecznie dostarcza nowych zadań rosnącemu zespołowi. Architekt ze słabością do rękodzieła. Seryjna przedsiębiorczyni, mama trójki dzieci i pasjonatka snowboardowych wypraw z mężem. Tak kocha ludzi, że zbudowała wokół kameralnych plotek całą markę O-plotki związanej z rękodziełem.

Sylwia Petryna — Założycielka Petra Consulting. Autorka Szkoły Mentorów i Trenerów. Certyfikowany Coach ICF i Praktyk Kaizen. Współautorka 5 książek w certyfikacji VCC oraz książki My name is Woman… BiznesWoman. Realizuje projekty rozwojowe dla klientów Petra Consulting.

Anna Diller — mentorka, trenerka, założycielka Rozwijalni Kobiet — społeczności na żywo i online, w której wspiera kobiety przedsiębiorcze w rozwoju ich biznesów. 

Izabella Wojtaszek — Z wykształcenia psycholożka z bogatym doświadczeniem w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi, mentorka kariery, certyfikowana coach liderów, certyfikowana trenerka biznesu, ekspertka w szkoleniu z wystąpień publicznych, Opracowała 7-krokową metodykę zdobywania wymarzonej pracy – całościowe i oparte na dowodach podejście do szukania pracy. Praktyk biznesu – swoja własną działalność prowadzi od 2008 i zaczęła pracować online zanim to było modne.

Katarzyna Syrówka — Mentorka rozwoju talentów i drogi zawodowej. Wspiera osoby będące w procesie zmian życiowo-zawodowych. Ze swoimi klientami pracuje m.in. nad tym, by ich praca miała sens i dawała im satysfakcję. Zapewnia kompleksowe wsparcie w odkryciu talentów, w procesie rozwoju i w kompetencjach, które będą do tego potrzebne.

Dominika Nawrocka — Wiodąca polska ekspertka finansów osobistych, założycielka ogólnopolskiej organizacji edukacji finansowej dla kobiet „Kobieta i Pieniądze”, gdzie tysiące kobiet uczy się, jak zajmować się swoimi pieniędzmi.

Justyna Kwiatkowska — Pomaga kobietom generować coraz wyższe dochody bez poczucia wstydu.

Dzięki współpracy z nią, jej klientki pokonują własne ograniczenia finansowe, by cieszyć się dobrostanem i zadbaniem finansowym.

Agnieszka Werecha-Osińska Od 9 lat prowadzi własną firmę i stworzyła 3 marki fotograficzne: FotoDoKwadratu, JestemFotogeniczna i TiAmoFoto.

Uwielbia przekonywać kobiety, że są fotogeniczne.

dr Elena Pawęta — Trenerka komunikacji biznesowej i wystąpień publicznych, organizatorka TEDx, certyfikowana trenerka, gospodarz podcastów, wykładowczyni akademicka, doktor nauk ekonomicznych.

Danuta Rolinger — Szefowa butikowej agencji Rolinger PR, strateżka komunikacji i doświadczony PR-owiec. Autorka programu online „Podbij media! Niech świat o Tobie usłyszy!”, mentorka w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Maja Strzelecka — Uważa, że dobry pomysł oraz wartościowa treść, to klucz do serc wszystkich ludzi. Pokazuje jak tworzyć content i budować kanały social media, które przyciągają społeczność i pomagają osiągać cele.

Magdalena Woskowicz — Jest kulturoznawczynią, autorką kursów internetowych „Gotowa na miłość” i „Rytuały dla ciała”, instruktorką tańca oraz nauczycielką gimnastyki słowiańskiej. Poprzez pracę z ciałem, medytacje, afirmacje, a także techniki coachingowe i duchową transformację (metoda Self Inquire), pomaga kobietom wyleczyć zranione serca i odbudować poczucie własnej wartości, by stały się atrakcyjne i miały odwagę wejść w nowe relacje partnerskie.

 O wydarzeniu mówili też głośno partnerzy, których w tym miejscu również chcę wyróżnić i jeszcze raz podziękować.

Wydarzenie Superkobiety Onlajnu Business Summit było pierwszym, ale nie ostatnim. W następnym roku szykujcie się na kolejną edycję, pełną emocji i inspiracji!

Jeśli chodzi o plany, to mogę już zdradzić, że w dniach 4-5 kwietnia 2023 roku będzie również 2-dniowe bezpłatne wydarzenie „Od Pasjonatki do Ekspertki”, które poprzez wystąpienia niezwykłych kobiet doda Wam odwagi, by pokazywać światu swoje talenty i budować marki eksperckie. Prelegentki pokażą, że można i warto pójść za głosem serca w biznesie oraz dać sobie szansę na działania w sieci – szczegóły już niebawem. Jak widzisz, nie ustaję w poszukiwaniu możliwości, by dostarczać Ci motywacji! To często w trakcie takich wydarzeń zapadają najważniejsze decyzje zmieniające naszą przyszłość. To zaszczyt móc mieć w tym swój udział.

Wdzięczność za wystąpienia w mediach

Ten rok niewątpliwie obfitował w wywiady, wystąpienia, wizyty w radio i telewizji. Z jednej strony było to pokłosie mojej książki, z drugiej promocji wydarzeń takich jak Superkobiety Onlajnu Business Summit, a to wszystko wpisywało się w moją głęboką misję rozpowszechniania wiedzy o biznesie online. (A jak z tymi mediami rozmawiać podpowiedziała mi m.in. wspomniana wyżej Danuta Rolinger Bednarska ?)

Dziękuję osobom, które zapraszały mnie na swoje kanapy i fotele w roli gościni!

W szczególności chcę podziękować też Ewie Kosowskiej-Korniak z O-media Instytutu Komunikacji – dzięki jej dobremu słowu miałam przyjemność wystąpić w TVP3 Opole oraz w radio Opole, z kolei Ania Diller podpowiedziała kontakt do codziennypoznan.pl. Marta Szymańska-Jarosz zaprosiła mnie do projektu KUL, dzięki któremu byłam obecna w TVP3 Lublin.

To właśnie dzięki ludziom, których znamy, spotyka nas tyle dobroci. To właśnie dzięki ludziom wokół mnie zadziało się tak wiele w 2022 roku. Dlatego jeszcze raz doceniam i ślę ukłony dla Was <3 

W 2022 wystąpiłam/udzieliłam wywiadu w: 

  • Czwórka Polskie Radio w audycji Marty Hoppe,
  • Radio Emaus – w audycji Joasi Małeckiej (klikaj tutaj) i Arkadiusza Szymańskiego (posłuchaj tutaj),
  • Radio Opole w audycji Katarzyny Zawadzkiej (kilkaj tutaj)
  • Magazynie “Sukces po poznańsku”, 
  • portalu “Kobiety przy kawie”, 
  • TVP3 Opole 
  • Radio Chillizet w audycji Kuby Sito “Biznes przez Sito”

oraz programie “codzienny Poznań” (do poczytania tutaj oraz obejrzenia tutaj)

Coś na pewno pominęłam 🙂

Zrobiło się trochę poważnie, więc opowiem Wam osobistą anegdotę związaną z wystąpieniem w autorskiej audycji radiowej Kuby Sito w Chillizet „Biznes przed Sito”.  Gdy dostałam telefon z propozycją wystąpienia, byłam akurat w Paryżu z mężem. Pamiętam jak pędziłam przez Montmartre do metra, aby zdążyć usiąść na czas wywiadu w zaciszu hotelu 🙂 Takie możliwości daje właśnie biznes online (anytime — anywhere) – byle było dobre łącze. I tego i Wam życzę 🙂 ❤️

P.S. A rozmowy z Kubą możecie posłuchać w formie podcastu tutaj:

Wdzięczność za rodzinę, która mnie niezmiennie wspiera

Chciałabym, by to tutaj wybrzmiało, jak ogromne wsparcie i wyrozumiałość mam po stronie mojego męża i moich kochanych dzieciaków.

Mimo, że wydaję się zapracowana, są dla mnie priorytetem. Dlatego w tym roku kilkakrotnie spędzaliśmy wspólne wakacje, za co jestem naprawdę wdzięczna. 

By pocieszyć kobiety, które – będąc mamami – również rozwijają swój biznes, powiem, że moje dzieci też bez przerwy chorują, smarkają i potrzebują opieki. Muszę dzielić swój czas pomiędzy te ważne dla mnie dziedziny życia – biznes i opiekę nad nimi i, no cóż, nieidealnie, ale da się (ale gdybym miała etat, to już nie wiem czy bym tak samo napisała – gdybym musiała być 8h dziennie gdzieś poza domem, dojechać tam i wrócić i pytać czy mogę wziąć urlop…). Kilkakrotnie w tym roku mojemu synkowi „udało się” trafić do szpitala (nawet raz na wyjeździe w Paryżu), nie zliczę, ile razy brałam udział w mastermindach z synkiem biegającym obok i wchodzącym mi na kolana, bez makijażu czy po nieprzespanych nocach. Życie 🙂

Ale pamiętam też, gdy będąc zaproszoną do Warszawy w celu odebrania statuetki Kobiety Sukcesu 2022 w grudniu – nie dotarłam. Trzeba w życiu mieć priorytety, a wówczas dla mnie tym priorytetem było towarzyszenie mojej córce w jej ważnym dniu — szkolnych targach przedsiębiorczości 🙂

Po statuetkę oczywiście zgłoszę się po Nowym Roku 😉

Wdzięczność za bycie nominowaną do nagród, które podkreślają moją pracę

Gdy człowiek robi swoje, sukces może stać się po prostu częścią codzienności. Dlatego doceniam chwile, gdy inni doceniają mnie! W tym roku dostałam aż 3 nominacje do nagród, więc jest to dla mnie niezwykłe uhonorowanie mojej ciężkiej pracy (bo tych nominacji nie dają na ładne oczy ;). 

W pierwszym kwartale znalazłam się wśród 15 kobiet nagrodzonych w plebiscycie Widoczni “Kobiety Sukcesu 2022” w kategorii Biznes I Marketing, obok największych nazwisk z branży. Pękałam z dumy!

Później była statuetka Kobiety Sukcesu 2022 od Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Niestety ze względów, o których wspomniałam wyżej, statuetka czeka jeszcze na odebranie przeze mnie, ale jest – dziękuję!

Pod koniec roku zostałam również nominowana w konkursie na Bizneswoman Roku Sukcesu pisanego szminką w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu – rozstrzygnięcie będzie dopiero po Nowym Roku, możecie trzymać kciuki 🙂 Ale już wylałyście na mnie morze miłości w poście dotyczącym tej nominacji, za co ogromnie Wam dziękuję (i aż się wtedy popłakałam, kto widział live na grupie Biznes Online, ten wie).

Wdzięczność za zostanie nazwaną przez was mentorką

O tak! W tym roku to Wy nazwałyście mnie swoją mentorką jako pierwsze. I wtedy z dumą dodałam tą nazwę w swoich social media. Poniżej kilka Waszych wypowiedzi, na moje zapytanie, dlaczego uważacie mnie za swoją mentorkę. Znów trochę płaczu ze wzruszenia było nie do uniknięcia 😉

Ale też, jak wcześniej wspomniałam, poczułam na swych barkach odpowiedzialność – dlatego zrobiłam certyfikowany kurs mentorski VCC.

Wdzięczność za to, że mogę występować przed różną publicznością szerząc ideę mądrego biznesu online

Wystąpienie na Życiu Bez Ograniczeń — o tak! Tam też byłam i doceniam kolejną możliwość zainspirowania kobiet do pójścia po swoje niezależnie od tego jakie kłody życie rzuca nam pod nogi!

Wystąpienie na KUL w ramach 15 Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Bardzo się cieszę, że idea biznesu online jest propagowana już wśród tak młodych ludzi. To bardzo ważne, aby uświadamiać im, jak olbrzymią szansę i przewagę mogą zyskać dzięki działaniom w sieci. Dzięki temu wykładowi miałam też szansę wystąpić w TVP3 Lublin (więc jak widzicie, nic nie dzieje się bez przyczyny).

Prelekcja dla Lady Business Club w Gdyni, dla Klubu Kobiet Przedsiębiorczych i Rozwijalni Kobiet w Poznaniu, Webinar dla Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu,… i wiele gościnnych wystąpień w social media – to prawdziwa przyjemność móc dzielić się moim doświadczeniem z tak wspaniałym gronem przedsiębiorczych kobiet!

Wdzięczność za lekcje (chociaż czasami trudno odczuwać wdzięczność ?)

Jak widzisz działo się. Momentami aż za bardzo np. gdy wypuszczałam kurs za kursem z serii Super, to nawet klientki złapały zadyszki, więc na przyszłość wyciągam wniosek o trochę wolniejszym launchowaniu.

Zbyt duże tempo okazało się przyczyną złapania innej „lekkiej” zadyszki na wakacjach z dziećmi. Chcąc zobaczyć jeszcze więcej, zorganizowałam wycieczkę objazdową po Marsylii. No cóż, dużo widzieliśmy i naprawdę dłuuuugo dochodziliśmy potem do siebie. Wystarczyło skończyć na Paryżu i Dinseylandzie 🙂 Ale jak to ja – chciałam dużo i teraz.

Zmieniam też formę mojego mailingu z bardzo bezpośredniego do miękkiego i storytellingowego, która dostarczy Wam więcej wartości i będziecie w te maile zaglądać z większą przyjemnością. Bo poza skuteczną sprzedażą (na którą nie mogę narzekać), zaczynam mieć też inne priorytety w swojej komunikacji z Wami.

Lekcją jest również umiejętność stawiania granic we współpracy i mówienia “nie”, a jednocześnie nie przepraszania za moje uczucia czy wysokie oczekiwania wobec osób z którymi działam. Wymagam wiele od siebie i… no cóż… od innych również. Ale zależy mi, by było to w bardzo pozytywnej i pięknej energii wzajemnej odpowiedzialności. Z tego powodu z częścią osób z mojego otoczenia się pożegnałam.

Gdy już dobrnęłaś do końca i nie znalazłaś swojego nazwiska, to wiedz, że Tobie też dziękuję, że jesteś ze mną, czytasz, lajkujesz, uczestniczysz w wydarzeniach, jesteś czytelniczką książki czy uczestniczką któregoś z moich programów. ❤️ DZIĘKUJĘ ❤️ Dziękuję, że mogę towarzyszyć Ci w Twojej podróży i – mam nadzieję – dostarczyć wiedzy, narzędzi i wartości po drodze.

Mam nadzieję, że moje podsumowanie pokazuje jasno, że siła tkwi w działaniu, popełnianiu błędów, otwarciu się na możliwości i… właściwym mindsecie. Czy wspaniałe prelegentki przyjmą zaproszenie na Summit? Czy mogę mieć program premium za ponad 10.000 zł za miejsce i zebrać grupę niemal 20 kobiet w 10 dni? Nie… nie warto nawet z taką ofertą wychodzić do ludzi… 😉 Zastanów się, co głos w Twojej głowie często Ci podpowiada. W tym roku również słyszałam wiele różnych słów. Czasem gorzkich. Słyszałam wiele plotek na swój temat. Nie każdemu podoba się, że zaczęłam latać na Malediwy, wydawać książki i świetnie zarabiać. Woleli, jak było mi źle i ciężko – tak bywa. Ale pamiętaj, że mamy pełne prawo iść w naszym życiu po to, co dla nas najlepsze, a jeśli przy okazji możemy pomagać innym… to nie mamy się z czego tłumaczyć 🙂 

A jakbyś miała wyciągnąć tylko 1 rzecz z tego podsumowania, to może to, że warto być wdzięczną. Za ludzi wkoło, za zdarzenia, za całą magię, która się zadziała. 

A żeby było jak najwięcej rzeczy, za które będziesz wdzięczna w przyszłym roku, warto je po prostu zaplanować. 

Gdybym nie wyznaczyła na początku 2022 planu dla swojego biznesu, nawet połowa z wyżej wymienionych zdarzeń nie miałaby szans się zadziać. Jaki miałam cel finansowy na 2022? 250.000 zł przychodu z działań online (a w głowie nieśmiałe… a może uda się 500.000 zł?). Jak go kończę? Z niemal milionem złotych. Tak, samej trudno mi w to uwierzyć 🙂

A jakie mam plany na 2023?
O części z nich przeczytałaś wyżej, a reszta… no cóż, zostawiam sobie trochę przestrzeni. Może kolejna książka…? 🙂 

Mam nadzieję, że też postawisz na zaplanowanie swoich działań w biznesie i zobaczymy się na 2-dniowych warsztatach online na żywo już w styczniu 2023. 😉 

Niech 2023 będzie naszym najlepszym rokiem ever! 

Dziękuję, że jesteś!

Ściskam

Karolina

P.S. I nie ukrywam, że miło było wymienić stare auto na wymarzone biało-czarne Volvo 😉

Bestsellery 2022